سایز متن   /

پدر کودک ایزدی بعد از مرگش رسید

پدر کودک گمنام ایزدی ۴ ساعت پس از مرگ فرزند ۴ ساله‌شان که معلول بود بر بالین او رسید.

پدر کودک گمنام ایزدی چهار ساعت پس از مرگ فرزندش به بالین او رسید.

«جلال بدر پیسو» و همسرش هنگام فرار از دست داعش مجبور شده بودند «عزیز» فرزند ۴ ساله‌شان را که معلول بود، رها کنند.

جلال به سوریه رفت و امیدوار بود که فرزندش را با خود به کردستان عراق ببرد. اما او دیر رسید. عزیز صبح زود همان روز فوت کرده بود.

نیروهای مسلح کرد در شمال عراق، سه هفته پیش عزیز را تنها در کوهستان سنجار یافتند. ساعت‌ها و شاید روزها زیر آفتاب سوزان قرنیه چشم او را خشکانده بود و چشمانش عفونت کرده بود. او به بیمارستانی در شهر دیریک در کردستان سوریه منتقل شد.

پزشکان و پرستاران نام او را “گمنام” گذاشته بودند. آنان تلاش زیادی برای نجات عزیز کردند. او شوکه شده بود و نمی‌توانست حتی پلکانش را به هم بزند. نمی‌توانست حرف بزند و ۲۴ ساعته چشمانش باز بود. گاهی قطره‌های اشک از گوشه چشمان سوخته‌اش جاری می‌شد.

جلال بدر پیسو پدر “عزیز” کودک ایزدی

«یوسف شکری» دکتر عزیز می‌گفت او در کما بود. ما فقط از ضربان ضعیف قلبش فهمیدیم زنده است.

جلال بدر مامور پلیس در منطقه سنجار بود. او و همسرش با سه کودک خردسال نمی‌توانستند پیاده ادامه دهند. تروریست‌های تکفیری داعش نزدیک شده بودند. آنها مجبور شدند یک انتخاب بسیار تلخ و دردناک کنند. پسر چهارساله‌شان را رها کردند تا فرزندان دیگرشان را نجات دهند.

قربانیان اعمال تروریستی که تماماً بر یک مبنا صورت می‌گیرند و دارای ابعاد مشترکی برمبنای فرقه‌یی هستند. آنچه در این میان متفاوت است، اسامی و نحوه‌ی عملکرد این فرقه‌هاست. مثلاً داعش به گونه‌یی مرتکب این جنایت‌ها می‌شود و نوجوانان و جوانان را قتل‌عام می‌کند و دیگر گروه‌ها که شاید خود آنها نیز از مخالفان سرسخت داعش باشند، در جوهر و ماهیت خود، دست کمی از داعش ندارند و روزانه بدنبال فریب جوانان کرد هستند تا آنان را به کوهستان‌ها بکشانند و به خدمت بگیرند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی