سایز متن   /

رئیس مجلس ترکیه: پ.ک.ک یک گروه تروریستی است

جمیل چیچک بر این باور است که مبارزه ی پ.ک.ک در برابر داعش تلاشی هدفمند برای جلب توجه کشورهای اروپایی است.

جمیل چیچک رئیس مجلس ملی ترکیه در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد:«طی هفته های اخیر ما شاهد این مساله هستیم که گروه تروریستی پ.ک.ک در شمال عراق، به دنبال سوءاستفاده از شرایط جدید است و می خواهد برای جلب توجه کشورهای اروپایی، مبارزه با داعش را به عنوان یک هدف استراتژیک و عقیدتی به نمایش بگذارد و از این راه، توجه غرب را به سوی خود جلب کرده و وانمود کند که یک گروه ضدتروریستی است. اما چنین چیزی واقعیت ندارد. غرب نباید فریب این اقدامات را بخورد و لازم است سران کشورهای اروپایی این واقعیت را فراموش نکنند که پ.ک.ک همچنان یک گروه تروریستی است و دارای تفکرات، ساختار و مرام تروریستی است».

چیچک در ادامه افزود:«همین دیروز در استان شرناخ ۴ مدرسه توسط  عوامل پ.ک.ک به آتش کشیده شد. آیا اقدامی از این وحشیانه تر وجود دارد؟ این ها هنوز هم در استان های شرقی ما در حال راهزنی، آدم ربایی، باج خواهی، زورگیری، تهدید، به آتش کشیدن خودروها و کارگاه های خصوصی و دولتی، بمب گذاری و اقداماتی از این دست هستند. اما در مجامع بین المللی خود را مانند یک بنیاد خیریه و فرهنگی و یک قدرت ضدترور نشان می دهند. این ها واقعیت ندارد و همه خوب می دانند که پ.ک.ک همچنان تروریست است».

چیچک در پایان در مورد مواضع ترکیه در خصوص پیوستن به ائتلاف بین المللی علیه داعش اعلام کرد:«این مساله آن قدر که از دور تصور می کنند، ساده نیست. باید معادلات عراق و سوریه را در نظر بگیرند و خود را به جای ترکیه بگذارند تا بدانند که تصمیم گیری تا چه اندازه دشوار و پیچیده است. نباید قضاوت آنان بر اساس توقعات خودشان باشد بلکه باید شرایط ما را در نظر بگیرند».

جمیل چیچک از سیاست مداران مهم ترکیه است که در محافل سیاسی و رسانه ای از او به عنوان یکی از مهم ترین عوامل دولت پنهان نام برده می شود و تحلیل گران سیاسی بر این باورند که چیچک حتی اگر هیچ پستی در اختیار نداشته باشد باز هم یکی از مهم ترین عوامل تصمیم گری های استراتژیک ترکیه است.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی