سایز متن   /

تهدید تکراری برای از سرگیری جنگ

جمیل بایک رئیس پ‌ک‌ک و زیرشاخه‌هایش در گفت وگو با پایگاه اینترنتی “مانیتور” فرانسه بهبود وضعیت “عبدالله اوجلان” رهبر این گروه در زندان را خواستار شد.

وی افزود: دولت ترکیه گفت وگو با پ.ک. ک. را آغاز نکرده و می خواهد روند صلح فقط در حد گفت وگو باشد و تصمیم ملموسی اتخاذ نشود؛ همچنین دولت آنکارا باید شرایط اوجالان در زندان را بهبود بخشیده و حضور طرف سوم در گفت وگو با حزب کارگران را که می تواند از جامعه مدنی، پارلمان یا یک سازمان بین المللی باشد، بپذیرد.

جمیل بایک گفت: پ‌ک‌ک متعهد به آتش بس با دولت ترکیه است ولی دولت آنکارا اینگونه نیست، به همین دلیل به دولت مزبور تا پایان ماه سپتامبر ۲۰۱۴ برای تصمیم گیری در این زمینه فرصت داده می شود که اگر اقدامی نکند، جنگ میان دو طرف از سر گرفته خواهد شد.

وی، دولت ترکیه را به سوء استفاده از آتش بس با حزب کارگران به منظور شعله ور ساختن آتش جنگ علیه مناطق غرب کردستان ترکیه متهم کرد و گفت: دولت آنکارا از گروهک تروریستی داعش حمایت می کند که نمونه آن در نبردهای اخیر کوبانی سوریه مشخص شد.

این مقام پ.ک.ک افزود: ترکیه و داعش علیه کردها در کوبانی با یکدیگر همکاری دارند و رویدادهای این شهر عمق رابطه آنکارا با داعش را آشکار ساخت به همین دلیل ترکیه باید کمک به داعش علیه مناطق کردنشین را متوقف سازد.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی