سایز متن   /

اهداف درازمدت ترکیه در سوریه

کندال نزان، رئیس مؤسسه های کرد پاریس در گفتگو با خبرگزاری فرانسه پیرامون اهداف ترکیه از ایجاد منطقه حائل بین ترکیه و سوریه گفت: از سال ۲۰۱۱ میلادی ترکیه به منظور تحقق سه هدف اصلی درخواست ایجاد منطقه حائل بین این کشور و سوریه را دارد و بر این امر تأکید می کند.

وی درباره هدف اول آنکارا اعلام کرد: ترکیه قصد دارد با ایجا منطقه حائل از آوارگان سوری محافظت کرده و فشارهای ناشی از حضور آنها بر خود را که بیش از یک و نیم میلیون نفر هستند را کاهش دهد.

کندال نیزان هدف دوم ترکیه از ایجاد منطقه حائل با سوریه را محافظت از اپوزیسیون این کشور ضد حکومت بشار اسد و به کارگیری آنها به عنوان کارت فشار عنوان کرد.

رئیس مؤسسه های کُردپاریس تأکید کرد که هدف اصلی و مهم ترکیه از ایجاد منطقه ی حائل این است که مناطق کُردنشین سوریه را کنترل و از تثبیت کانتون های منطقه ی خودمختار کُردی جلوگیری کند.

وی افزود: تاکنون مجامع بین المللی هیچ گام عملی برای بهبود وضعیت کُردهای کردستان سوریه برنداشته اند و هم اکنون که منطقه زیر تهدید و خطر گروه دولت اسلامی عراق و شام(داعش) می باشد و نیاز به حمایت دارد مردان و زنان کُرد کوبانی را در جبهه های جنگ با داعش رها کرده و هیچ تصمیم عملی در این راستا اتخاذ نکرده اند.

کندال نیزان بی تفاوتی نسبت به رویدادهای کوبانی را نشانه تناقض دانست.

رئیس مؤسسه های کُرد پاریس در خصوص هدف بعدی داعش در صورت اشغال کوبانی گفت: این گروه تکفیری بعد از تصرف کوبانی به عفرین واقع در استان حلب حمله خواهد کرد.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی