سایز متن   /

همسر جلال طالبانی رئیس جمهور سابق عراق در نامه‌یی تند به مسعود بارزانی، از بازداشت یکی از فرماندهان عملیاتی شنگال توسط این حزب که یکی از فرماندهان اتحاد میهینی کوردستان بوده، انتقاد کرد.

هیرو ابراهیم احمد این نامه را در تاریخ ۸ / ۴/ ۲۰۱۵ خطاب به حزب دموکراتیک کردستان عراق نوشته است.
هیرو در بخشهایی از این نامه خطاب به حزب دموکراتیک کردستان عراق نوشته است:
بسیاری از افراد می‌پرسند که چرا اتحادیه میهنی کردستان ساکت است؟ برخی می‌گویند که این امر نشانه ضعف اتحادیه است. خیر، سکوت ما از موضع قدرت است، زیرا ما نمی‌خواهیم که هیچکدام از مادران کرد به دست یک شهروند کرد بیوه شود. ما نمی‌خواهیم که پس از شهادت ۱۵۰۰ نفر از پیشمرگه در نبرد با داعش، خونها جاری شود. اجازه نمی‌دهیم که بعضی از مغرضان آنچه را که مام جلال برای آن مبارزه و تلاش کرد، مقابل چشمانش ویران کنند.. این نامه جنگ نیست، بلکه حقیقتی است که ما و تاریخ بر آن تأکید داریم. گوشت اتحادیه میهنی تلخ است و کسی نمی تواند آن را ببلعد. تکرار می کنم که اتحادیه خواستار از سرگیری جنگ داخلی و تکرار تاریخ سیاه گذشته نیست. ما همواره در دعوت به صلح پیش دستی کرده‌ایم.  اجازه نمی‌دهیم خون از انگشت یکی از کودکان اتحادیه میهنی بچکد، چه برسد به یکی از رهبران آن.

گفتنی است این واکنشی بوده بخاطر دستگیری حیدر ششو از فرماندهان اتحاد میهینی کوردستان در شنگال توسط حزب دموکرات کوردستان عراق و به دستور شخص مسعود بارزانی.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی