سایز متن   /

پ‌ک‌ک اخیراً بیانیه‌یی منشتر کرده که در آن آمده: بیانیه مشترک ۲۸ فوریه هیئت امرالی – هیئت حکومتی در کاخ نخست وزیری ترکیه یک دریچه امید برای ترک‌ها و پ‌ک‌ک باز کرد. در ترکیه فضای صلحی به وجود آمده بود تا مذاکرات مستقیم با عبدالله اوجالان رهبر پ‌ک‌ک باعث خاتمه درگیری‌های چند دهه اخیر پ‌ک‌ک و ترکها شود. ولی در ادامه رئیس جمهور ترکیه بیانیه مشترک کاخ دلمه باغچه را تایید نکرد و اجازه تشکیل هیئت ناظر در روند مذاکرات را صادر نکرد. رجب طیب اردوغان با اظهارات اخیر خود آشکارا مخالفتش را با روند مذاکرات صلح اعلام کرده است.

این بیانیه می افزاید: حزب عدالت و توسعه به همراه رئیس جمهور ترکیه برای مقابله با تهدیدهای داخلی و خارجی که همواره افکار عمومی را از وجود آن می ترسانند؛ خواهان تشکیل سیستمی هژمونیک و اقتدارگرایانه در ترکیه هستند و این خواسته‌های خود را همواره در میتینگ‌های انتخاباتی عنوان کرده‌اند. کاملا آشکار است که اگر حزب عدالت و توسعه به اهداف انتخاباتی خود دست پیدا کند و یا حزب دموکراتیک خلق‌ها زیر حدنصاب انتخابات متوقف شود حل و فصل مسئله پ‌ک‌ک نیز اتمام پیدا خواهد کرد.

در ادامه آمده: حزب عدالت و توسعه و حکومت ترکیه برای این که حزب دموکراتیک خلق‌ها را زیر حدنصاب انتخابات نگه دارند هر گونه سیاستی را اتخاذ خواهند کرد. با افزایش سربا‌ها و پلیس‌های امنیتی در مناطق کردنشین ترکیه و افزایش فشارها بر روی مردم منطقه و افزایش حملات به کانون های تبلیغاتی حزب دموکراتیک خلق‌ها درصدد ایجاد فتنه در آستانه انتخابات هستند. از تمام افکار عمومی ترکیه و مردم کرد این کشور می خواهیم تا این واقعیت را دنبال کنند و در خصوص امنیت صندوق های انتخاباتی بسیار هوشیارانه عمل کنند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی