سایز متن   /

در شمال سوریه و مناطق کوردنشین که شاخه‌ی نظامی پ‌ک‌ک در آنجا کنترل را در دست دارد؛ نوجوانان و جوانان را به زور و فشار برای مسلح شدن و انجام فعالیت‌های نظامی، بازداشت و به دوره‌های آموزشی نظامی می‌فرستند تا بعداً در نقاط ایست‌بازرسی به خدمت گرفته شوند.

به گزارش کوردپاریز به نقل از روداو، براساس آنچه منابع محلی در این باره بیان کرده‌اند؛ طی دو روز گذشته بیش از ۵۰ نوجوان هنگام عبور از نقاط ایست‌بازرسی این گروه، بازداشت و به اردوگاه آموزشی نظامی اعزام شده‌اند.

گفته شده این افراد در محل بازرسی واقع در سَباخ، موفتی و خشمان دستگیر شده‌اند و به بخش آسایش منتقل شده‌اند تا از آنجا به محل آموزش نظامی فرستاده شوند. براساس اظهارات این منبع، دیروز یکی از این نوجوانان که توسط اعضای پ‌ک‌ک در منطقه موسوم به ی‌پ‌گ بازداشت شده بود، در آسایش به سربازی رفتن اجباری اعتراض کرده که توسط اعضای این گروه مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

گفتنی است براساس عقیده و مرام اعضای این گروه، تمامی کسانی که در مناطق کوردنشین به سر می‌برند، به ناچار باید در تأمین امنیت و پوشاک و خوراک اعضای گروه فعال باشند و اگر از انجام این کار خوداری شود، با شدت خشم این گروه مواجه خواهد شد.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی