سایز متن   /

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید «اگر حزب دموکراتیک خلق ها حدنصاب انتخابات را کسب نکند و به مجلس راه پیدا نکند مبارزات مسلحانه در مناطق کردنشین ترکیه شروع خواهد شد؟» گفت: اگر پ.ک.ک دست به چنین اقدامی در داخل ترکیه بزند تاوان آن را بسیار سنگین تر از آن چه می پندارد پرداخت خواهد کرد.
وی در ادامه اظهارات خود خاطر نشان کرد: متاسفانه در روند مذاکرات ساختار سیاسی که از حمایت گروه های تروریستی برخوردار است نتوانسته صداقت خود را نشان دهد. در ۶ سفری که به مناطق کردنشین ترکیه داشتم شاهد همدلی مردم این منطقه بودم. در تمام دیدارهایی که با مردمان کرد ترکیه داشتیم تمامی آنان متفق القول از صلح سخن می رانند. ولی با رفتار طرف مقابل در روند مذاکرات، صلح برپا نشده است و با اتخاذ این رفتارها برپا نیز نخواهد شد.
رئیس جمهور ترکیه در ادامه سخنان خود تصریح کرد: چگونه است فردی که مردم را برای تظاهرات خشونت آمیز به خیابان ها دعوت می کند در پی حل و فصل مسائل برآمده است؟ اکنون صدای اعتراضات بلند شده است که بیش از یک ماه است به جزیره امرالی نتوانسته اند سفر کنند. ما (دولت ترکیه) تصمیم خواهیم گرفت چه زمان و چگونه به جزیره امرالی سفر کنید. دیدارها با عبدالله اوجالان را کوه قندیل تعیین نخواهد کرد. این گونه نیست که هر آن چه از جزیره امرالی ابلاغ می شود در کشور به آن عمل کرد.

منبع: آناتولی

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی