سایز متن   /

 به گزارش کوردپاریز، خبرگزاری آناتولی مدعی شد که ارتش ترکیه مکالمات مراد کارائیلان را شنود کرده است، بر اساس اخبار منتشر شده از منابع رسمی ستاد فرماندهی نیروهای مسلح ترکیه، پیام مراد کاراییلان، عضو شورای رهبری پ.ک.ک به نیروهای نظامی پ.ک.ک در خصوص تحولات اخیر در جنگ با ارتش ترکیه که از طریق بیسیم اعلام شده بود شناسایی شده و توسط ستاد فرماندهی نیروهای مسلح ترکیه منتشر شده است.

مراد کاراییلان، در این پیام عنوان کرده است: خساراتی که در چند روز اخیر داده ایم خطوط قرمز را رد کرده است. این وضعیت در جزیره و یوکسکوا به بدترین حالت خود رسیده است. حمایت های مردمی از نظامیان پ.ک.ک به صفر رسیده است.

وی در ادامه این پیام می گوید: این وضعیتی که در منطقه کردنشین ترکیه به وجود آمده به خاطر نالایقی برخی افراد وابسته به پ.ک.ک صورت گرفته است. مسئولان این اتفاقات مجازات خواهند شد. عناصر جوانان میهن پرست و انقلابی (YDG-H) وابسته به پ.ک.ک در حال تضعیف شدن هستند که این تضعیف از سستی عناصر موجود در درون این جریان نشأت می گیرد. جوانان میهن پرست و انقلابی ساختار خاص خود را دارد. گفتن این که جوانان میهن پرست و انقلابی جزو پ.ک.ک هستند اشتباه است. در درون جوانان میهن پرست و انقلابی به هیچ عنوان نیروهای موسوم به “نیروی کوه” وجود ندارند.

در ادامه این سخنان آمده است: دیگر نمی توانیم در کوه قندیل بمانیم. در کوه قندیل و سایر کمپ های خود با حضور ۶۰۰ الی ۷۰۰ نفر در تلاش برای اداره اوضاع هستیم. مهمات به پایین ترین حد خود رسیده است. در درون ما جاسوس هایی نیز وجود دارند که باعث می شوند کمپ ها، انبارهای مهمات و مکان های استراتژیکی که تا کنون به هیچ عنوان مورد شناسایی قرار نگرفته بود اکنون مورد حمله ارتش ترکیه قرار گیرند. تعداد کشته بسیار زیاد است. در تونجلی تلفات زیادی داده ایم که جبران آن بسیار سخت است.

 

افشای این پیام که از سوی کارائیلان مطرح گردیده است به نوعی نشان از شکست استراتژی جدید پ.ک.ک و عدم همسویی در بین جریانهای مختلف در این گروه می باشد . پ.ک.ک از زمانی که پیام نوروزی اوجالان و تاکید بر لزوم خلع سلاح مطرح گردید دچار چند دستگی گردیده و این روند تا کنون ادامه داشته ، هر چند که پ.ک.ک تلاش می کند این چند دستگی را پنهان کند ولیکن به نظر می رسد پ.ک.ک برای عبور از این شرایط لازم است به جای اینکه مسئولیت این وقایع را به گردن سطوح پایین این گروه بیاندازد با شجاعت به اشتباهات خود در تسری خشونت در میان مناطق کردنشین اذعان نموده و مانع از تداوم این خشونت ها گردد .

بهر حال روند تحولات این گروه مسلحانه و تجزیه طلب که تا کنون صدمات انسانی بسیاری را خصوصا برای کوردها به دنبال داشته است نشان از شکست راهبرد اسلحه در برابر گفتمان منطقی دارد . امری که ظاهرا عده ای در پ.ک.ک نمیخواهند محقق گردد .

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی