سایز متن   /

حکومت آلمان نوعی اسلحه پیشرفته را به دست اعضای حزب کارگران کردستان ترکیه (پ‌ک‌ک) رسانده که همین سلاح را نیز برای نبرد با داعش به پیشمرگه داده است.

کوردپاریز/ این اسلحه آلمانی بنام (یونکر فاست) در حال حاضر در دست اعضای مسلح پ‌ک‌ک وجود دارد که براساس اظهارات رسانه‌های منطقه‌یی، این سلاح‌ها را آلمان به پ‌ک‌ک داده است.

براساس معلوماتی که در رسانه‌ها در این باره منتشر شده، این سلاح‌های پیشرفته را آلمان از طریق هواپیماهای هلندی به دست پ‌ک‌ک در شنگال و کوهستان‌های قندیل واقع در شمال عراق رسانده، اما تاکنون حکومت برلین در این باره اظهارنظری نکرده است.

قبلاً هم روزنامه آکشام ترکیه‌یی در خصوص ارسال این سلاح‌ها توسط آلمان برای پ‌ک‌ک نوشته بود و این نکته را هم بیان کرده بود که آلمان قول داده که پ‌ک‌ک را بیشتر از اینها به سلاح‌های پیشرفته مسلح کند.

همین روزنامه در مورد اینکه چرا آلمان از طریق هواپیمای هلندی این کار را کرده، نوشته: آلمان بخاطر مخفی نگه داشتن عمل خود از دید جوامع بین‌المللی این کار را کرده است.

 

موشک بونکر فاست (BKF) کە توسط شرکت دفاعی دینامیت نوبل آلمان (DND) ساخته می‌شود، بخشی از همان سلاح‌های پیشرفته‌یی است که در سال‌های اخیر دولت آلمان بیشترین صادرات را از آن داشته است. تا به حال هیچ کشور دیگری از این نوع سلاح نساخته است. این سلاح پیشرفته‌ترین سلاح در مقابل تانک و هواپیما به حساب می‌آید.

غیر از اسلحه یونکر فاست، اسلحه‌یی دیگر را به نام  (پانز فاست ٣ ـ PZF٣) و (ئالت کالیبر DM١٨) که آنها نیز تولید آلمان هستند؛ به دست پ‌ک‌ک رسیده که از آن برای نابودی تانک و زره‌پوش‌ها استفاده می‌کنند.

این درحالیست که یکی از سران پ‌ک‌ک در این باره اظهارداشته که پ‌ک‌ک این سلاح‌ها را با پول خریداری کرده و هیچ ربطی به دولت آلمان ندارد.

منبع: SNN

 

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی