سایز متن   /

مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق در سخنانی به مناسبت عید قربان اعلام کرد که ابدا نمی‌خواهد در سمت ریاست اقلیم باقی بماند.

کوردپاریز/ مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق که دوره ریاست وی به پایان رسیده گفت: اقلیم کردستان امروز در شرایطی حساس به سر می‌برد و همزمان در مقابل فرصت و تهدیدی بزرگ است. هیچ دلیلی برای تعمیق بحران ریاست کردستان و ناآرام کردن فکر مردم وجود ندارد. من قبل از پایان دوره ریاستم درخواست برگزاری انتخابات ریاست اقلیم را مطرح کرده و به وظایف قانونی‌ام عمل کردم اما انتخاباتی برگزار نشد. من ابدا درخواست باقی ماندن در این منصب را ندارم و با سخنانی که درباره نبود جایگزینی برای این سمت گفته می‌شود، مخالفم.

وی اعلام کرد به هر تصمیمی که مردم و احزاب کردستان بگیرند پایبندم و تا زمان برگزاری انتخابات و جایگزینی فردی به جای وی حاضرم  به وظابفم عمل کنم. من به هیچ وجه نمی‌خواهم ذهن کردها بیش از این به مساله مشغول باشد. باید راهکاری یافت که بیش از این بحران‌های موجود عمیق‌ نشود و مشکلاتی در راه مبارزه با گروهک تروریستی داعش ایجاد نشود. من از همه می‌خواهم که مساله بقا یا عدم بقای من در سمت ریاست کردستان را به مکانسم انتخابات ریاست کردستان و اختیارات رئیس یکی نکنند چرا که این دو مسائلی جدای از هم هستند.

بارزانی در پایان با ابراز نگرانی نسبت به ادامه بحران کردستان عراق اعلام کرد: کردستان امروز با بحران‌های زیادی رو به روست و در کنار بحران اقتصادی با بغداد نیز مشکلاتی دارد. مهمترین بحران امروز ما جنگ تحمیل شده با گروهک تروریستی داعش است.

منبع: روزنامه مصری الیوم السابع

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی