سایز متن   /

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: رئیس جمهور ترکیه با حمایت از کشته شدن هزاران انسان بیگانه در منا و پشتیبانی از دولت عربستان سند ذلت و خفت خود را امضا کرده است.

کوردپاریز/ منصور حقیقت‌پور در باره این فاجعه گفته: جای تاسف است که رئیس جمهور نوکرصفت ترکیه به جای اینکه عربستان را مقصر حادثه منا خطاب کند به حمایت از این کشور پرداخته و دولتمردان آل سعود را در این قضیه برحق دانسته که این خود جای تاسف دارد. اردوغان نوکری خود به عربستان را اثبات کرد. تا زمانی که سو‌گیری او در قبال اسلام ادامه داشته باشد باید منتظر شکست‌های بیشتر از سوی جمهوری اسلامی ایران باشد.

حقیقت‌پور با اشاره به اینکه اردوغان دولت سعودی را مبرا از حادثه منا دانست، گفت: متاسفانه رئیس جمهور ترکیه دولت عربستان مبرا از قصور و در کشتار مردم بیگناه مسلمان در منا عنوان کرد که ضمن محکوم کردن این مسئله، باید به اردوغان بگویم جهان اسلام حاکمی ذلیل‌تر از او در مقابل عربستان ندیده بود. اردوغان مهر نوکری و غلامی رژیم سعودی را به گردن خود انداخته است که این موضوع برای تمام ترک‌ها و افرادی که زمانی حاکم منطقه بودند ننگ است. بهتر است اردوغان قدری با تعقل اظهار نظر کند. رئیس جمهور ترکیه نباید برای استمرار قدرت، عزت مردم ترک را زیر پای مزدوران صهیونیستی فدا کند، قطعا مسلمان ترکیه از این گونه اظهارات اردوغان اعلام برائت و برخورد خواهند کرد. مردم ترکیه به زودی تکلیف خود را با اردوغان روشن خواهند کرد. ترکیه مسلمان نیازمند به مدیر شجاع‌تر، مستقل‌تر و فهیم‌تر است، اردوغان نوکری عربستان را در سوریه یمن و امروز در منا به اثبات رسانده است.

حقیقت‌پور رفتارهای ضدایرانی و اسلامی اردوغان را ناشی از شکست‌های پی در پی طرح‌های این دولت عنوان کرد و ادامه داد: از وقتی که طرح‌های خفت‌بار اردوغان در سوریه، عراق و سایر کشورهای به شکست منتهی شد، اعلام کرد که عامل این شکست‌ها جمهوری اسلامی ایران است. تا زمانی که سوگیری ضداسلامی و به نفع آمریکا، اسرائیل و عربستان توسط اردوغان ادامه داشته باشد باید منتظر شکست‌های بیشتری در صحنه بین‌المللی از جانب جمهوری اسلامی باشد.

حقیقت‌پور افزود: تکرار این حوادث نشان می‌دهد که دولت عربستان لیاقت و عرضه اداره این امکان مقدسه و حرمین شریفین را ندارد. باید به فکر راه چاره جدیدی برای مدیریت جهان اسلام در این اماکن مقدسه باشیم و در این راستا بهترین اقدام این است که در گام نخست، یک هیئت حقیقت‌یاب در سطح جهان اسلام به عربستان اعزام شود تا ابعاد این اتفاقات را بررسی و اعلام نتیجه کند. درباره گمانه‌هایی مانند عمدی یا غیرعمدی بودن این حوادث نیز باید همین هیئت حقیقت‌یاب موضوع را بررسی کند. در نهایت ساز و کار اتخاذ شده باید این باشد که به سمتی حرکت کنیم که مکه معظمه و مدینه منوره به عنوان مناطق آزاد اسلامی معرفی شوند تا مسلمانان بتوانند به راحتی و در امنیت در مناسک الهی شرکت کنند.

منبع: فارس

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی