سایز متن   /

شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی دیروزسه شنبه ١۵دسامبر(۲۴ آذر) با تصویب قطعنامه‌ای به اتفاق آرا به تحقیق دربارۀ ماهیت نظامی فعالیت های گذشتۀ اتمی ایران پایان داد و به این ترتیب پروندۀ این فعالیت‌ها را مختومه اعلام کرد. با این اقدام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گام مهمی در جهت اجرای توافق اتمی امضا شده میان ایران و قدرت‌های جهانی به جلو برداشت.

کوردپاریز/ تصمیم شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی نتیجۀ تحقیقاتی است که این نهاد بر اساس زمانبندی تعیین شده در توافقنامۀ اتمی ایران و قدرت های جهانی به اجرا گذاشته است. به موجب این توافقنامه که در١۴ماه ژوئیه گذشته در وین به امضا رسید، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باید نتیجۀ تحقیقات خود را تا حداکثر ١۵دسامبر سال جاری دربارۀ ماهیت احتمالاً نظامی فعالیت های گذشتۀ اتمی ایران اعلام می کرد.

بر اساس این تصمیم همه ۱۲ قطعنامه شورای حکام که از سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۲ به تصویب رسیده‌اند لغو شده است. شورای حکام همه تصمیم‌های قبلی خود در مورد عدم ارایه کمک‌های فنی به ایران را لغو کرده است. همچنین تاکید شده است که پرونده “پی‌ام‌دی” که ناظر بر جنبه‌های نظامی احتمالی برنامه هسته‌ای ایران بود، بسته شده و رسیدگی به این موضوع خاتمه یافته است.

م: خبرگزاری فرانسه

 

 

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی