سایز متن   /

۱۹ شخصیت دانشگاهی در ترکیه از طرح موسوم «دانشگاهیان برای صلح» حمایت کرده بودند که در پی این مسئله ۱۲ نفر از آنها بازداشت شده‌اند و قرار است ۷ نفر دیگر نیز بازداشت شوند.
کوردپاریز/ دادستانی شهر «کوجالی» (غرب ترکیه) از ۱۹ شخصیت آکادمیک این شهر به خاطر حمایت آنها از طرح «دانشگاهیانی به خاطر صلح» بازپرسی کرد.
خبرگزاری «آناتولی» گزارش داد که این طرح خواستار توقف عملیات نظامی است که از هفته پیش در شرق و جنوب شرق ترکیه آغاز شده است.
در همین راستا، مسئولان ترکیه‌ اعلام کردند که ۱۲ شخصیت دانشگاهی از مجموع ۱۹ نفر بازداشت شده‌اند و ۷ نفر دیگر نیز به زودی بازداشت خواهند شد.
به گزارش این خبرگزاری، به خاطر عملیات نظامی که از آغاز ماه دسامبر گذشته در شهرک‌های «سور» در «دیار بکر» و «جزره» و «سیلوبی» واقع در «شرناق» ده‌ها هزار نفر از مناطق شرق ترکیه مهاجرت کردند.
طرح «دانشگاهیانی از برای صلح» برای توقف این عملیات نیروهای ترکیه است که به خاطر آن نیز امضا جمع شد. این در حالی است که ۲ هزار شخصیت دانشگاهی در ترکیه از این طرح حمایت کرده‌اند.

این رویکرد ترکیه در راستای این است که تنها چهره ای که از کردها نمایش داده میشود در تابلوی پ.ک.ک تبلور پیدا کرده و این راهبرد نیز با همراهی پ.ک.ک به خوبی اهداف پان ترک های افراطی را تامین میکند .

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی