سایز متن   /

یک روزنامه ترکیه ای در یادداشتی احمد داووداغلو را پدر ایدئولوژیک سیاست های سوریه ای آنکارا خوانده که علی رغم پیش بینی هایش خود از قدرت کنار رفت نه بشار اسد.
به گزارش کوردپاریزبه نقل از روزنامه ترکیه ای حریت در یادداشتی به قلم «بارسین ئینانک» که با عنوان «داووداغلو رفته اما اسد همچنان ادامه می دهد» منتشر ساخته است، نوشت: «بزرگ ترین میراثی که احمد داووداغلو از خود برجای نهاد، “فاجعه سوریه” است.»
بنابراین گزارش، در نخستین روزهای جنگ داخلی سوریه، داووداغلو پیش بینی می کرد که اسد ظرف چند ماه از قدرت برکنار شود اما این خود داووداغلو است که اکنون از قدرت کنار رفته است.
حریت در این یادداشت تاکید می کند که احمد داووداغلو پدر ایدئولوژیک سیاست ترکیه در قبال سوریه است و این در حالی بوده که وی هم به عنوان وزیر خارجه و هم به عنوان نخست وزیر در اجرای این سیاست مداخله داشته است. البته نویسنده اذعان می کند که بدون حمایت رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، سیاست سوریه ای داووداغلو امکان شکل گیری و اجرا را نمی یافت.
در ادامه این یادداشت تصریح شده که اگرچه اردوغان می تواند با انداختن تقصیرها به گردن داووداغلو، سیاست سوریه ای خود را بازتنظیم کند اما قطعا اروپایی ها هر دوی این سیاست مداران ترکیه ای را مسئول بحران مهاجرانی می دانند که در مرزهای خود با آن مواجه اند.
حریت در بخش دیگری از یادداشت خود تصریح کرده شخصیت ها می آیند و می روند، دولت ها می آیند و می روند اما بحران مهاجران تا مدتی باقی خواهد ماند.
ادامه یادداشت حریت به توافقات ترکیه و اروپا بر سر بحران مهارجران اختصاص دارد.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی