سایز متن   /

رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها در سخنانی اعلام کرد که موضع اخیر پ.ک.ک در خصوص حمله به کلانشهرهای ترکیه را به هیچ عنوان نمی پذیرد.

?به گزارش کوردپاریز، صلاح الدین دمیرتاش، رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها در اظهاراتی با واکنش به سخنان اخیر جمیل بایک، رئیس شورای رهبری پ.ک.ک در خصوص کشاندن جنگ به شهرهای بزرگ ترکیه گفت: این اظهارات از سوی پ.ک.ک را صحیح نمی دانیم و به هیچ عنوان نمی پذیریم. اقدامی که پ.ک.ک باید در این روزها انجام دهد تلاش برای افزایش احتمال صلح در ترکیه است. ما به عنوان حزب دموکراتیک خلق ها از پ.ک.ک این را می خواهیم.

?وی تصریح کرد: اظهاراتی که در آن نشانه کشتار و قتل شهروندان عادی در شهرهای بزرگ ترکیه وجود داشته باشد این روزها در ترکیه بسیار خطرناک است. امیدواریم تمام طرف ها با خونسردی کامل سخن بگویند.

?دمیرتاش در ادامه سخنان خود با اشاره به ادعاهایی که در خصوص کشته شدن عبدالله اوجالان در شب کودتا صورت گرفته نیز افزود: زمانی که در ۱۹۹۹ عبدالله اوجالان دستگیر شد بسیاری در داخل ترکیه دست به خودکشی زدند. اقدامات رادیکال زیادی در کشور صورت گرفت. حقیقت را نمی دانیم، اوجالان در سلامت به سر می برد، کشته شده است، زخمی است؛ از وضعیت وی هیچ اطلاعی نداریم. در آن شب چه اتفاقی افتاده است نمی دانیم. تصور می کنم اظهارات تند اخیر پ.ک.ک نیز از این بلاتکلیفی در خصوص وضعیت عبدالله اوجالان نشات گرفته باشد.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی