سایز متن   /

عضو فراکسیون اتحادیه میهنی کردستان عراق (یکیتی) در پارلمان کردستان، پرونده نفتی در اقلیم کردستان را غیر شفاف خواند.
سالار محمود در گفتگو با خبرگزاری «السومریه نیوز» ضمن اشاره به اینکه پرونده نفتی اقلیم کردستان غیر شفاف است و تحت نظارت پارلمان کردستان قرار ندارد و پارلمان از قراردادهای نفتی امضاءشده اربیل با دیگر کشورها و درآمدهای نفتی اقلیم آگاه نیست، گفت: قراردادهای نفتی که اربیل در گذشته با دیگر کشورهای جهان امضاء کرده، خسارات زیادی به نه‌تنها شهروندان کنونی اقلیم، بلکه به نسل‌های آینده وارد کرده است.
محمود افزود: اعضاء فراکسیون اتحادیه میهنی در پارلمان کردستان نیز از جزئیات قراردادهای نفتی دولت اقلیم کردستان آگاه نیستند.
حرکت اسلامی کردستان عراق (بزوتنه وه) نیز با صدور بیانیه ای در خصوص پرونده‌های نفتی اقلیم کردستان سیاست‌های این اقلیم را موردانتقاد قرار داده و آن‌ها را ناشفاف توصیف کرد.
در این بیانیه آمده است: بعد از غارت منابع اقلیم کردستان برای مدت طولانی از سوی شرکت دانا گاز این بار صحبت‌ها پیرامون عقد قرارداد با شرکت گازپروم روسی برای فروش بخش دیگری از منابع نفتی اقلیم کردستان در منطقه گرمیان و استان حلبچه است.
حرکت اسلامی کردستان عراق در ادامه آورده است: بیش از یک سال است شرکت مذکور در حال تفحص و انجام عملیات اکتشافی در اقلیم کردستان است و این موضوع ترس آزمودن دوباره تجربه دانا گاز را به وجود آورده است که تاکنون نیز مردم مظلوم اقلیم کردستان در حال بازپرداخت بدهی‌های آن هستند.
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی