سایز متن   /

فرامرز دادرس، تحلیلگر مسائل اطلاعاتی در رسانه های فارسی زبان، در آخرین مطلبی که با عنوان «تجزیه کردستان عراق و ده فرمان اسراییل» در سایت «خبرنامه ملی ایرانیان» منتشر کرده، به نقد و بررسی موضوع همه پرسی ۲۵ سپتامبر برای استقلال کردستان عراق می پردازد.

به گزارش کورد پاریز دادرس در ابتدای یادداشت تحلیلی خود، با اشاره به برنامه اسراییل برای «تضعیف کشورهای خاورمیانه» می نویسد: «سال ها است که اسرائیل و لابی نیرومند آن در سراسر جهان در پی تجزیه و تضعیف کشورهای خاورمیانه بویژه ایران، ترکیه، عراق و سوریه می باشند، تا روزی که هیچ قدرت نظامی- سیاسی- اقتصادی و لاجرم مسلمانی! در برابر آنان نتواند عرض اندام کند و موجودیت همیشه بحرانی کشور اسرائیل را بخطر اندازد.»

این کارشناس اطلاعاتی «تنها نقطه مشترک و از سویی نقطه ضعف» چهار کشور نیرومند خاورمیانه را «وجود جمعیت قابل توجه کُرد» عنوان کرده و تاکید دارد: «کرد ها بیش از یک قرن است که با وعده کشور های غربی بطور جدّی بفکر تشکیل یک یا چند کشور کرد افتاده اند».

دادرس در ادامه یادداشت با یادآوری «اختلافات قومی و قبیله ای» میان کردهای مناطق مختلف متذکر می شود: «رهبران جاه طلب آنان [کُردها] که اغلب وابسته به قدرت های استعماری جهانی می باشند آسایش و آرامش مردم کرد را که در رویای ایجاد کردستان بزرگ روزگار می گذرانند با خطرات جدّی روبرو کرده اند.»

این افسر پیشین گارد شاهنشاهی با برشمردن ویژگی کُردها در ۴ کشور ایران، ترکیه، سوریه و عراق می نویسد: «کردستان ایران به دلیل بالا بودن فرهنگ مردم و تولیدات فرهنگی و هنری درواقع پایتخت فرهنگی و هنری کرد ها می باشد. کرد های ترکیه با هم نشینی با ترکان و بدست آوردن پیشینه و تجربه بیشتر در مسائل تجاری ، به پایتخت اقتصادی مردم کرد مشهور شده اند. در این میان؛ کرد های عراق و سوریه که بیشتر دوران جدایی خود را در جنگ و ستیز با حکومت های خودکامه بعثی عراق و سوریه بسر برده اند دارای کمبود های مهمی نسبت به کرد های ایران و ترکیه می باشند.»

دادرس همچنین تاکید دارد که کردهای عراق و سوریه «در پی ناآرامی ها اخیر منطقه» به «قدرت های بیگانه و توطئه گر غربی و اسراییل چشم دوخته اند و عملا به عنوان پیاده نظام غرب و اسراییل مورد بهره برداری قرار گرفته اند».

دادرس در این یادداشت با معرفی اسراییل به عنوان «دایه مهربان تر از مادر» که حاضر نیز «کشور فلسطین کاملا مستقل شود» از «کمک لابی های اسراییل در سراسر جهان» برای «تبلیغ تجزیه کردستان» گفت.

این تحلیلگر مسائل اطلاعاتی در پایان یادداشت تحلیلی خود، درباره دلایل اصلی حمایت اسراییل از تشکیل کشور مستقل کردستان نوشت:

«تجزیه مناطق کرد نشین کشور ها به ترتیب؛ عراق، سوریه، ایران و ترکیه.
نفوذ نظامی، سیاسی واقتصادی در کردستان های احتمالاً تجزیه شده در آینده، با بستن پیمان های نظامی واقتصادی با کرد ها.
دسترسی مستقیم به مرز های ایران از راه کردستان بارزانی ! به منظور ادامه توطئه دائمی و تجزیه دیگر استان های ایران ؛آذربایجان، خوزستان و بلوچستان ( اسرائیل هم اکنون در جمهوری آذربایجان، همسایه ایران و گرجستان حضور پنهانی و اطلاعاتی فعال دارد. در هر دو این کشورها اقلیت های یهودی زندگی می کنند).
با استقلال کردستان سوریه و هم مرز شدن آن با کردستان عراق، اسرائیل قصد دارد با کشیدن خطوط لوله نفت، جریان انرژی ارزان قیمت را از شمال عراق و شمال سوریه به دریای مدیترانه عبور داده و برای اسرائیل به ارمغان آورد.
کوچ دادن بخشی از جمعیت مهاجر کرد های یهودی تبار ایرانی و عراقی مقیم اسرائیل به کردستان مستقل بارزانی به عنوان ستون پنجم دائمی اسرائیل در کنار مرز های ایران و ترکیه ( پس از سقوط رژیم بعثی صدام حسین در عراق، اسرائیل با استفاده از کرد های یهودی ، اقدام به خرید املاک و سرمایه گذاری های کلان در کردستان عراق کرده است و این روند همچنان ادامه دارد).
اسرائیل قصد دارد با استفاده از نیروی کار کارگران کرد آنان را جایگزین نیروی کار کارگران ناراضی فلسطینی نماید، و به این ترتیب به یکی از مشکلات مهم امنیتی خود خاتمه دهد. روزانه هزاران کارگر فلسطینی با پروانه دولت اسرائیل بکار درمزارع و صنایع کشور اسرائیل به این کشور رفت و آمد می کنند.
قرار دادن کرد ها در برابر فلسطینی ها به منظور تاًمین امنیت اسرائیل و پایین آوردن آمار تلفات نیروهای امنیتی اسرائیل در برابر انتفاضه های فلسطین. آمار ها نشان می دهند که در سال های اخیر جوانان اسرائیلی دیگر مانند گذشته مشتاق خدمت در ارتش و نیروهای انتظامی اسرائیل نمی باشند و تمایل زیادی به حل و فصل هر چه زودتر مسئله فلسطین در جامعه اسرائیل دیده می شود.
بوجود آوردن تنها قدرت نظامی – اقتصادی برتر منطقه به سرکردگی اسرائیل و نیروی کار، نظامی و نفت کرد ها و سپس مناطق تجزیه شده ای همچون آذربایجان و خوزستان .
کنترل کامل همه کشور های عرب و مسلمان و چاه های نفت و گاز خاورمیانه.
برآورده کردن آرزوی دیرینه و مقدس یهودیان، امپراتوری اسرائیل از نیل تا فرات.»

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی