سایز متن   /

در نتیجه بمباران مواضع پ.ک.ک در منطقه شیلادزه استان دهوک در اقلیم کردستان عراق از سوی ارتش ترکیه چهار غیرنظامی کشته شدند.
یه گزارش کورد پاریز به نقل از خبرگزاری باسنیوز ارتش ترکیه روستاهای نیروه، ریکان و دوسکیای علیا را هدف قرار داد و به خاطر مخفی شدن اعضای پ.ک.ک در این مناطق روستایی، چهار غیرنظامی کشته شدند.
دهیار این منطقه اعلام کرد این چهار نفر برای گردش به کوه رفته بودند و دو نفر نیز برادر بودند.
پیش از این فرماندار منطقه سوران درباره فعالیت مسلحانه پ.ک.ک در مناطق روستایی اقلیم کردستان عراق گفته بود: پ.ک.ک از خلاء به وجود آمده ناشی از جنگ در سوریه و مبارزه علیه داعش و نیز وضعیت نابسامان منطقه است، به نفع خود استفاده می کند و فرصت را برای خود غنیمت شمرده و مناطق مرزی اقلیم را اشغال کرده است.
یکی از مسئولان حزب دمکرات کردستان عراق (پارتی) نیز در گفتگو با نشریه گولان چاپ اقلیم کردستان عراق گفت : به دلیل فعالیت های مسلحانه و درگیری های ناشی از حضور پ.ک.ک، بسیاری از روستاهای اقلیم کردستان عراق در معرض نابودی قرار گرفته اند. نجات حسن مسئول شعبه ۱۱ حزب دمکرات کردستان عراق (پارتی) گفت: پ.ک.ک در مناطق قلادزه و راپرین آزادانه و با خودرو رفت و آمد می کنند و برای ۴۲ روستای منطقه مزاحمت های جدی ایجاد کرده اند.
نجات حسن افزود: اعضای مسلح پ.ک.ک در روستاهایی همچون: سرشیو، مارادو، قلاتوکان، لیوژه و … مستقر هستند و در این روستاها تحرکات زیادی دارند و دهها روستی دیگر نیز به خاطر حضور این گروه از خدمات عمرانی محروم هستند.
خبرگزاری سومریه نسوز اخیرا نوشت: ساکنان روستاهای کوهپایه قندیل در شمال عراق می گویند: درگیری پ.ک.ک و ارتش ترکیه تاثیرات منفی بر زندگی و معیشت ما دارد و سبب آواره شدن مردم از روستاها می شود.
یکی از اهالی روستای زارگلی در کوهپایه های قندیل می گوید: بمباران مداوم جنگنده های ترکیه در این مناطق به بهانه انهدام مواضع پ.ک.ک تاثیرات منفی زیادی بر زندگی و معیشت مردم دارد.
اسماعیل زارگلی می گوید: طی دوسال گذشته دهها خانواده روستاهایشان را از ترس بمباران ترک کرده اند. جدا ازآن شمار زیادی از اهالی کشته و زخمی شده اند و متحمل خسارات مادی بسیاری شده اند.
مردم این منطقه می گویند که تبدیل شدن منطقه ی زندگی ما به میدان جنگ زمینی پ.ک.ک و ترکیه سبب به وجود آمدن وضعیت بسیار بدی شده است. مردم عادی قربانیان اصلی هستند .
مخفیگاه ها و پایگاه های پ.ک.ک در مناطق مرزی اقلیم کردستان عراق و ترکیه قرار دارند که از دهه ی ۱۹۹۰ میلادی کوهستان های قندیل در مثلث مرزی میان ترکیه و ایران و عراق به عنوان پایگاه و مامن این گروه تبدیل شده است.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی