سایز متن   /

در پی اعتراض رسمی جمهوری اسلامی ایران به اداره محلی کردستان عراق به دلیل تردد گروههای تجزیه طلب و تروریستی از این منطقه به داخل ایران، سخنگوی این تشکیلات اعلام کرد به هیچ گروهی اجازه انجام اقدامات تروریستی علیه ایران را از خاک خود نمی دهد.

به گزارش کورد پاریز صفین دزه ایی در خصوص تردد گروههای تروریستی از منطقه کردستان عراق به ایران که در رسانه های منطقه انعکاس گسترده ای داشت گفت: ما اهمیت فوق العاده ای برای روابط با ایران قائل هستیم و به منظور بررسی تردد گروهها از اقلیم به ایران کمیته مشترکی با ایران تشکیل داده ایم.
وی تاکید کرد که آنها از گروههای جدایی طلب خواسته اند که از منطقه کردستان عراق علیه ایران و ترکیه استفاده نکنند چرا که دولت اقلیم این اجازه را به هیچ گروهی نخواهد داد.
در پی تحرکات گروه های تروریستی از منطقه کردستان عراق علیه خاک ایران نماینده جمهوری اسلامی ایران در سرکنسولگری ایران در اربیل پیام اعتراضی خود را تسلیم مقامات منطقه کردستان عراق کرد.
گروههای تروریستی اخیرا تلاش کرده اند از منطقه کردستان عراق برای اقدامات تروریستی در داخل ایران بهره گیرند که این تحرکات در نقاط مرزی خنثی شده است. این درحالی است که شماری از رسانه های بومی در کردستان عراق با پوشش تحرکات و مواضع این گروه های تروریستی از این اقدامات حمایت می کنند.
گزارشی درخصوص برخورد یا تذکر مقامات کردستان عراق به این رسانه ها تاکنون منتشر نشده است.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی