سایز متن   /

رهبر حزب حق و آزادی (هاک پار) ترکیه احتمال هرگونه همکاری در انتخابات محلی ترکیه با HDP  را رد کرد.

به گزارش کوردپاریز، “رفیق کاراکوچ” رهبر حزب هاک پار در گفتگو با کانال کردستان۲۴ در رابطه با انتخابات محلی ترکیه، ضمن رد هر گونه همکاری احتمالی با حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) وابسته به پ.ک.ک اعلام کرد این حزب از آرای مردم سواستفاده کرد. وی در ادامه افزود مردم به آنها رای دادند و شهرداری ها را در اختیار گرفت اما نه تنها به مردم خدمتی نکرد بلکه امکانات شهرداری را در اختیار پ.ک.ک قرار دادند و نتیجه آن نیز ویرانی شهرهای کردنشین در جنگ خندق ها بود.

شایان ذکر است که HDP برخی از شهردارهای شهرهای جنوب شرقی ترکیه در حین جنگ شهری بین اعضای مسلح پ.ک.ک و ارتش ترکیه، خودروهای سنگین و دیگر تجهیزات شهرداری را در اختیار پ.ک.ک قرار دادند.

عناصر پ.ک.ک نیز با استفاده از امکانات شهرداری‌های تحت کنترل HDP، خندق‌هایی در شهرهای کُردنشین ایجاد کرده و اکثر مناطق جنوب شرقی ترکیه را به نقاط نا امن و جنگی تبدیل کردند.

این سیاستمدار کرد ضمن اعتراف به وجود اختلافات شدید احزاب کردی افزود HDP هیچ پروژه ای برای مردم کرد در ترکیه ندارد و به همین خاطر نیز در انتخابات محلی موفق نخواهد شد همان طور که در انتخابات گذشته نیز با کاهش شدید آرا مواجه شد.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی