سایز متن   /

انتخابات ریاست اقلیم کردستان عراق، به زودی آغاز می شود، انتخاباتی که تنها نام انتخابات را یدک می کشد و در واقع نامزد اصلی و بلامنازع این انتخابات، تنها شخصی از خانواده “مسعود بارزانی” می تواند باشد.

به گزارش کوردپاریز، ریاست پارلمان کردستان عراق در حالی اسامی کاندیدهای ریاست اقلیم کردستان را اعلام کرد که همه احزاب اقلیم کردستان عراق و مردم این منطقه بر منصوبی بودن این پست اتفاق نظر دارند. پارلمان کردستان عراق بصورت فرمالیته به مدت سه روز به افرادی که خواهان تصدی پست ریاست اقلیم کردستان بودند، مهلت داد کاندیداتوری خود را ثبت کنند، ۴ نفر نام نویسی کردند تا شک و شبهه ای مبنی بر انتصابی بودن این مقام باقی نماند و در نهایت نفر اصلی در دقیقه نود، ثبت نام کرد، نیچروان بارزانی، برادرزاده مسعود بارزانی و پسر ادریس بارزانی.

پارلمان کردستان عراق نیز چند روز قبل از نام نویسی ریاست اقلیم، طرح قانون ریاست اقلیم کردستان را برای فعال کردن موسسه ریاست و انتخاب رئیس اقلیم با رای نمایندگان در پارلمان تصویب کرد. بر اساس توافق جداگانه حزب دمکرات کردستان عراق (پارتی) با اتحادیه میهنی کردستان (یکیتی) و جنبش تغییر (گوران)، نچیروان بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان به عنوان کاندید این سه جریان برای ریاست اقلیم کردستان انتخاب شده است و با این اوصاف بقیه نامزدها تنها برای مشروعیت دادن به این انتخاب نام نویسی کردند.

در این روزها و با آغاز انتخابات ریاست اقلیم کردستان عراق، بدون شک نیچروان بارزانی برادرزاده مسعود بارزانی، در انتخابات ریاست اقلیم کردستان رای اکثریت قریب به اتفاق نمایندگان در پارلمان کردستان را کسب خواهد کرد و از این لحظه باید نیچروان را رئیس اقلیم کردستان عراق دانست، پشت پرده نیز شخص اصلی همان مسعود بارزانی خواهد بود که گرچه نام شخص او دیگر مطرح نیست اما نیچروان بارزانی همان مسعود بارزانی خواهد بود.

اسامی کاندیدهای فرمالیته ریاست اقلیم کردستان عراق به این شرح است؛ “نیچیروان بارزانی”، “ریبوار عزیز مصطفی”، “امید عبدالسلام قادر”، “محمد حمه صالح عمر” و “هیوا عبدالله خدر ”

مردم کردستان عراق همچنان خواستار حضور افرادی جز این خانواده بر مسند قدرت است اما قوانین در اقلیم کردستان تنها توسط حزب پارتی تصویب می شود و رهبر این حزب نیز “مسعود بارزانی” است و تا زمانیکه بارزانی در راس قدرت باشد کسی جز این خانواده نمی تواند رئیس اقلیم کردستان عراق باشد.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی