سایز متن   /

 

اجبار مردم روستایی برای قرار گرفتن به عنوان سپر انسانی، جدیدترین جنایت پ.ک.ک در خاکورک است.

 

به گزارش کورد پاریز، گروه خشونت طلب پ.ک.ک از زمان تاسیس در ۱۹۷۸ تاکنون به شیوه‌های مختلف غیرنظامیان به ویژه کردها‌را قربانی کرده است: «کوچ اجباری بیش از ۵ میلیون کُرد به غرب ترکیه، آتش زدن بیش از ۴ هزار روستای کُرد در ترکیه، تخلیه بیش از هزار روستای کُرد در اقلیم کردستان، اخاذی از کردهای مناطق مختلف از جمله ایران، بکارگیری کودکان در فروش مواد مخدر در اروپا و به عنوان کودک سرباز در جنگ و…».

در آخرین مورد پ.ک.ک با دادن پول و یا فریب تعدادی از غیرنظامیان در اقلیم کردستان آنها‌ را با اتوبوس به منطقه خاکورک می‌فرستد تا به عنوان سپر انسانی مانع ادامه پیشروی ارتش ترکیه در خاکورک شوند. این در حالی است که این منطقه جنگی است و هر لحظه امکان به قتل رسیدن غیرنظامیان وجود دارد. پ.ک.ک پس از آن که سال گذشته با شکست سنگین، بلندی‌های استراتژیک للیکان را از دست داد، اکنون نیز در خاکورک در حال شکست است و تلاش می‌کند از طریق ایجاد سپر انسانی شکست خود را جبران کند. ایجاد سپر انسانی در جنگ یک جنایت است.

این گروه حکومت اقلیم کردستان و مسعود بارزانی را نیز متهم می‌کند که با ارتش ترکیه همکاری می‌کنند تا پ.ک.ک را در قندیل نابود کنند. بارزانی و اقلیم کردستان نیز حضور پ.ک.ک را عامل ناامنی منطقه و به قتل رسیدن مردم غیرنظامی ‌بر اثر حملات ارتش ترکیه می‌دانند و خواهان خروج آن هستند اما پ.ک.ک تاکنون از ترک منطقه خودداری کرده است. مردم اقلیم نیز به طور همزمان بمباران‌های ترکیه و حضور پ‌ک‌ک در منطقه را محکوم کرده‌اند. آنها با شعار نه به تخلیه‌ روستاها، نه به کشتن هموطنان و غیرنظامیان و نه به تخریب طبیعت منطقه، به حضور پ‌ک‌ک در منطقه و بمباران ترکیه به بهانه‌ حضور این گروه در منطقه، معترض هستند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی