سایز متن   /

کوردپاریز/ هزینه‌های سازمانی و تسلیحاتی پ.ک.ک بسیار سنگین است. تا قبل از سقوط شوروی، بخش‌هایی از هزینه‌ها به ویژه تسلیحات پ.ک.ک توسط شوروی تامین می‌شد چون هر دو ایدئولوژی مشترک مارکسیسم-لنینیسم داشتند و علی‌رغم سقوط شوروی پ.ک.ک هنوز هم راه آن را ادامه می‌دهد. با سقوط شوروی، پ.ک.ک ناچار شد به راه‌های مختلف مانند اخاذی و تجارت مواد مخدر برای تامین مالی خود روی بیاورد.

پ.ک.ک هم در نقاط مرزی ترکیه با ایران آزمایشگاه‌های سیار تولید مواد مخدر دایر کرده، هم با قاچاقچیان در افغانستان همکاری می‌کند، در عین حال یک شبکه گسترده ترانزیت مواد مخدر و توزیع آن در اروپا را دایر نموده است. گزارش‌های متعدد اینترپل و پلیس اروپا هر سال فعالیت گسترده پ.ک.ک در قاچاق مواد مخدر را اعلام می‌کنند. با کنترل مناطق کردنشین سوریه توسط این گروه از سال ۲۰۱۱، شمال سوریه به یکی از مراکز مهم کشت مواد مخدر و قاچاق آن از طریق دریای مدیترانه برای پ.ک.ک تبدیل شده است.

در همین زمینه، کایل اورتون در صفحه توئیتری خود با آوردن تصویری از اعضا و هواداران پ.ک.ک در انگلستان در یک تظاهرات می‌نویسد: «پ.ک.ک در انگلستان و سراسر اروپا مرتکب خشونت می‌شود. پ.ک.ک با استفاده از شبکه‌های خود تلاش می‌کند تا اروپا را وادار نماید سیاست خود در قبال آن را تغییر دهد. این گروه برای انجام این اقدامات و تامین مالی خود از جمله خرید اسلحه به اعضا و هواداران خود در اروپا از جمله انگلستان متکی است. این افراد شبکه‌ای گسترده ایجاد کرده‌اند که تمام اقدامات مربوط به مواد مخدر از قاچاق به اروپا تا توزیع خیابانی را بر عهده دارند».

کایل اورتون پ.ک.ک را یک شبکه جنایی توصیف می‌کند که با مواد مخدر خود با جان مردم اروپا بازی می‌کند و از دولت‌های اروپایی به ویژه انگلستان می‌خواهد به قرار دادن آن در لیست تروریستی بسنده نکنند بلکه با آن مقابله عملی نمایند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی