سایز متن   /

وزیر دفاع ترکیه تصریح کرد لازم است همه دنیا بداند که ی.پ.گ گروه تروریستی و شاخه سوری گروه تروریستی پ.ک.ک است.

به گزارش کوردپاریز، خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه در مصاحبه با خبرگزاری آناتولی در آنکارا، تاکید کرد که ی.پ.گ گروهی تروریستی و شاخه سوری پ.ک.ک بوده و تمام جهان باید این را بداند.

وی همچنین تصریح کرد: متحدان ما در ناتو نیز به خوبی می‌دانند که ی.پ.گ از قندیل (مقر پ.ک.ک) دستور می‌گیرد. ی.پ.گ به هیچ عنوان نماینده کردها نیست. 

آکار با بیان اینکه ناتو با ترکیه قدرتمندتر است، افزود: نباید تلاش‌مان در درون ساز و کار داخلی ناتو برای احقاق حقوق کشورمان به عنوان مقابله با ناتو تفسیر شود. مرزهای جنوبی ترکیه در عین حال مرزهای جنوبی ناتو نیز هست. به همین دلیل دفاع ما از مرزهای جنوبی کشور به معنی ایجاد امنیت برای ناتو و اروپا نیز هست. 

او تاکید کرد که اجازه تشکیل یک حکومت تروریستی در جنوب کشورمان را نخواهیم داد. 

وزیر دفاع ترکیه در خصوص عملیات چشمه صلح در شمال سوریه نیز اظهار داشت: جهت مقابله با تجاوزاتی که از جبهه های شرقی و غربی صورت می گیرد از حق دفاع مشروع خود استفاده می کنیم. شاهد کاهش تجاوزها هستیم. هم اکنون منطقه‌ای به طول ۱۴۵ و عمق ۳۰ کیلومتر در منطقه عملیاتی چشمه صلح در کنترل ما قرار دارد. 

وزیر دفاع ترکیه همچنین تاکید کرد: ما به هیچ وجه سلاح هسته‌ای نداریم. ارتش ترکیه از گذشته صاحب ارزش‌های ملی، معنوی و حرفه‌ای بوده است. اگر به ما سلاح شیمیایی بدهید هم ما فنون آموزش، آمادگی و ابزار پرتاب آن را نداریم. لذا ما به استفاده از این نوع سلاح که جرم علیه بشریت است، تمایل و توجهی نداریم. 

آکار ادامه داد: ما مشتری پروژه F-35 نبوده و شریک آن هستیم و به تمامی تعهدات‌مان بدون کم و کاستی پایبند بوده‌ایم. هزار قطعه مختلف پروژه F-35 در ترکیه تولید می‌شود. سامانه‌های اس-۴۰۰ درحال نصب هستند و آموزش پرسنل نیز ادامه دارد، فعالیت های عادی طبق برنامه ریزی ها انجام خواهند شد. 

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی