سایز متن   /

کوردپاریز/ شیرین علم هولی متولد۱۳۶۰ در روستای دیم قشلاق از توابع ماکو، پس از گذراندن یک سال و ۹ ماه حبس در زندان اوین تهران در روز هشتم آذر ماه در تاریخ ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۹ در زندان اوین اعدام شد. فریدون شامی وکیل شیرین تأیید کرده بود که شیرین بمبی را در نزدیکی یکی از پادگان‌های سپاه پاسداران کار گذاشته ‌بود، اما زمانی که دکمه کنترل بمب را فشار داده، بمب عمل نکرده است. وکیل شیرین اتهام محاربه را برای موکلش قبول داشت. زندانی شدن و اعدام شیرین علم هولی طی سال‌ها به موضوع داغ بسیاری از نهادهای حقوق بشری تبدیل شده بود که اساس استناد آنها  اظهارات رسانه‌های وابسته به پژاک بود. پژاک از سویی از شیرین علم هولی به عنوان ابزاری تبلیغی استفاده می‌کرد و از سویی دیگر، هر گونه عضویت او را رد می‌کرد.

پژاک و رسانه‌های وابسته به آن، خانم علم هولی را فعال حقوق بشر می‌نامیدند، به نام او نامه می‌نوشتند نامه‌هایی بسیار ادبی در حد دکترای ادبیات فارسی – در حالی که به گفته وکیل خانم علم هولی به نقل از خودش او فقط دوره ابتدایی را خوانده بود – همیشه او را با لباس‌های غیرنظامی دوران قبل از عضویت نشان می‌دادند. اما با گذشت زمان عکس شیرین علم هولی با یونیفرم پژاک و مسلح حقایق را برملا کرد.

گروه تجزیه طلب پژاک از هر فرصتی جهت برانگیختن احساسات کُردی استفاده می کند و در این میان چندان هم به فکر آبرو و حیثیت نبوده و نیست. اما انتشار این عکس حیثیت همه کسانی را بر باد داد که آگاهانه یا ناآگاهانه آب به آسیاب  پژاک می‌ریختند، به مخاطبان خود دورغ می‌گفتند، یک فرد عضو گروه مسلح و تجزیه‌طلب را فعال حقوق بشر می‌نامیدند و بدین ترتیب اعتبار و حیثیت خود را زیر سوال بردند. باشد که در مورد افرادی مانند زینب جلالیان نیز چنین اشتباهی مرتکب نشوند!

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی