سایز متن   /

همزمان با اعزام شماری از نظامیان آمریکایی به کرکوک، یک تحلیلگر سیاسی عراقی اعلام کرده است که واشنگتن در نظر دارد پیش از خروج نیروهای خود از عراق بر منابع نفتی این استان مسلط شود.

به گزارش کوردپاریز، یک تحلیلگر سیاسی عراق انتقال کاروانی از نظامیان آمریکایی از اربیل مرکز اقلیم کردستان عراق به پایگاه نظامی K1 در استان کرکوک عراق را در راستای نقشه آمریکا برای تسلط بر نفت کرکوک دانست.
مؤید العلی درگفت وگو با پایگاه خبری المعلومه عراق گفت: نیروهای آمریکایی بخش بزرگی از نیروهای خود را از پایگاهشان در اربیل به پایگاه K1 در کرکوک انتقال دادند و در آنجا مستقر شدند علاوه بر اینکه در داخل کرکوک و اطراف آن هم دست به تحرکات تازه‌ای زدند.

وی تصریح کرد: غرض از این اقدامات آمریکا تسلط بر نفت کرکوک و استقرار شرکت‌های خود در این استان به دنبال رای پارلمان عراق به اخراج نظامیان آمریکایی از عراق است؛ زیرا آمریکایی‌ها در مقطع پیش رو کُردها را تحریک خواهند کرد که مجددا این استان را از دولت فدرال عراق مطالبه کنند تا به منطقه کردستان عراق ملحق شود و موجودیت خود را در این استان تثبیت کنند.

تحلیلگر سیاسی عراق گفت: پرونده همه مناطق نفت خیز مورد مناقشه میان اربیل و دولت فدرال عراق در مقطع پیش رو با تحریک آمریکایی‌ها داغ خواهد شد.

رسانه‌های عراقی نیز از انتقال کاروانی از نیروهای آمریکایی شامل ۳۰ خودرو و زره پوش از اربیل به پایگاه نظامی کی وان در کرکوک خبر دادند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی