سایز متن   /

نشریه نظامی استراتژی پیج از تمرکز ترکیه بر استفاده از پهبادهای نظامی علیه گروه تروریستی پ.ک.ک در عراق و نیروهای وابسته به آن در شمال سوریه خبر داده است.

.

به گزارش کوردپاریز، نشریه نظامی استراتژی پیج در گزارشی به روند تکامل و توسعه پهبادهای نظامی در ترکیه پرداخته و این کشور را در حال حاضر در ردیف کشورهای صادرکننده این نوع تکنولوژی نظامی دانسته است.

اما این نشریه یکی از اهداف ترکیه از توسعه پهبادهای نظامی را مقابله با نیروهای تروریست پ.ک.ک بویژه در شمال عراق عنوان کرده و نوشته است که ترکیه در سال های اخیر به طور گسترده از این نوع سلاح علیه نیروهای پ.ک.ک استفاده کرده است.

استراتژی پیج همچنین به استفاده ترکیه از پهبادهای نظامی علیه نیروهای وابسته به پ.ک.ک در شمال سوریه در دو سال اخیر اشاره کرده و گفته است ترکیه ادعا می کند که ۲۵۰۰ هدف نظامی را در سوریه که بیشتر آنها متلعلق به نیروهای سوری و نیروهای کرد سوریه بوده نابود کرده است.  

به نوشته این نشریه، ترکیه از نتایج کاربرد پهبادهای نظامی علیه نیروهای تروریست پ.ک.ک در عراق و جنوب شرق ترکیه راضی است و این مسئله آنکارا را برای استفاده هرچه بیشتر از آن علیه پ.ک.ک ترغیب می کند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی