سایز متن   /

حسین صفامنش گفت: ثبت جهانی اورامانات افتخاری بزرگ برای همه کردها خواهد بود و اینکه گردشگران در سراسر دنیا بفهمند در ایران جایی دیدنی به اسم اورامانات هست.

کوردپاریز/ حسین صفامنش، خواننده مطرح کُرد در اظهاراتی عنوان کرد: به عنوان یک عاشق فرهنگ و هنر کُردی، ثبت جهانی منظر طبیعی اورامانات را یک اتفاق بسیار خوب می‌دانم.
 
صفامنش این رویداد را به نفع توسعه گردشگری در اورامانات و ایجاد یک رونق اقتصادی برای مردم دانست و در ادامه یادآور شد: حضور گردشگران خارجی علاوه بر توسعه گردشگری به نزدیک شدن منطقه به جامعه جهانی نیز کمک می‌کند.

وی یادآور شد: البته کنار ثبت این طبیعت زیبا حتما باید موسیقی، صنایع دستی، هنر و پوشاک منطقه را نیز به عنوان دیگر داشته های ارزشمندمان به دنیا عرضه کنیم و آن ها را هم به پرونده ثبت جهانی اضافه کنیم.

صفامنش در دنباله سخنانش موسیقی را بخش مهمی از فرهنگ اورامانات دانست و گفت: ملودی و ریتم زیبای جاری در طبیعت با روح و روان مردمان این منطقه آمیخته شده است و برای همین آن‌ها شادی و هلپرکی دوست دارند. البته این ویژگی مشترک همه کُردهاست و دیگر مناطق هم اینچنین است.

این خواننده مطرح با اشاره به اینکه در حوزه موسیقی کُردی فعلا به حفظ اصالت ها بسنده شده است در ادامه عنوان کرد: از منظر جهانی هنوز به موسیقی کردی به عنوان یک موسیقی فولک نگاه می شود و نوآوری خاصی در این زمینه انجام نگرفته است.

وی ادامه داد: موسیقی بخش مهمی از جذابیت های جامعه کُردی را تشکیل می دهد و یک گردشگر خارجی هم به دنبال شنیدن کارهای نو است.

صفامنش ادامه داد: برخی کشورها نوآوری های بسیار خوب و موفقی در زمینه تلفیق موسیقی فولک خود با موسیقی شرقی و غربی انجام داده اند و ما نیز با بهره گیری از سازها و آوازهای سنتی منطقه چنین تجربه‌هایی را برای عرضه به مخاطب جهانی انجام دهیم.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی