سایز متن   /

وزیر دفاع ترکیه در اظهاراتی مدعی تحویل سلاح های سنگین از سوی YPG به پ.ک.ک و حمله به مواضع نیروهای پیشمرگ کرد با این سلاح ها شد.

به گزارش کوردپاریز، حلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه در اظهاراتی با اشاره به تلاش های پ.ک.ک برای ورود به عراق عنوان کرد: «پ.ک.ک در تلاش برای ورود به عراق است و مقامات عراقی اجازه چنین کاری را به آنان نمی دهند. در آنجا مبارزه ای وجود دارد. تخلیه شنگال و تداوم حضور پیشمرگ در آنجا را اعلام کردند. دوستی و روابط ما هم با بغداد و هم اربیل بسیار خوب است. احتراممان به روابط همسایگی بی نهایت است ولی به هیچ عنوان اجازه نخواهیم داد تروریست ها به مرزهایمان حمله کرده و امنیتمان را تهدید کنند. ما به آنان اعلام کرده ایم که برای پاکسازی شمال عراق از ترور هر کاری که بگویید انجام می دهیم. آنان نیز قول دادند که این کار را خودشان انجام دهند. ما نیز منتظر هستیم».

آکار در گفتگو با کانال ۷ ترکیه در ادامه خاطرنشان کرد: «شبه نظامیان YPG در تلاش برای عبور از شمال سوریه به شمال عراق هستند. YPG سلاح های سنگینی را که برای مبارزه با داعش به آنان داده شده است به پ.ک.ک می دهد و از آنجا به نیروهای پیشمرگ حمله می کنند. چیزی که ما سال هاست به آن تأکید می کنیم به صورت عملی در حال اجرا بوده و به وضوح می توان مشاهده کرد».

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی