سایز متن   /

نشریه میدل ایست آی به نقل از منابع ارتش ترکیه گزارش داد خروج بخشی از نیروهای روسیه از سوریه به سبب درگیر بودن مسکو در جنگ در اکراین، الهام بخش تهدید اردوغان به اعلام جنگ علیه کردهای سوریه بوده است.

.

مقامات ارتش ترکیه به نشریه میدل ایست آی گفته اند همه مقدمات جنگ علیه کردهای سوریه فراهم شده و نیروهای ارتش ترکیه و شورشیان وابسته به این کشور در سوریه منتظر صدور فرمان جنگ هستند. منابع ارتش ترکیه به این نشریه گفته اند روسیه بخشی از نیروهای خود را از سوریه، بویژه مناطقی که ترکیه در پی خارج کردن کنترل آن از دست کردهاست، خارج کرده است. این مسئله مقامات ترکیه را متقاعد کرده است فرصت مناسبی برای حمله به عناصر ی.پ.گ در دو منطقه منبج و تل رفعت فراهم شده است.

منابع ارتش ترکیه با اشاره به عملیات کنونی ترکیه در اقلیم کردستان به بهانه حضور پ.ک.ک در این منطقه از عراق، عملیات نظامی احتمالی ترکیه علیه کردهای سوریه را به عملیات در اقلیم کردستان مرتبط دانسته و هدف از آن را قطع ارتباط عناصر پ.ک.ک و ی.پ.گ عنوان کرده‌اند.

این منابع درباره دلیل حمله احتمالی به تل رفعت تحت کنترل عناصر ی.پ.گ به میدل ایست آی گفته اند اغلب نیروهای روسیه از این شهر خارج شده اند، تل رفعت ۶۰ درصد منابع آب شیرین منطقه را تامین می کند و آنکارا از این مسئله می تواند برای تشویق آوارگان سوری در ترکیه به بازگشت به کشورشان استفاده کند. این منابع این مسئله را که مقامات ترکیه نیم نگاهی هم به تصرف شهر عمدتا کردنشین کوبانی دارند رد نکرده‌اند.

شهر منبج نیز هدف بعدی ترکیه عنوان شده و منابع ارتش ترکیه خود را برای تصرف آن آماده کرده اند. 

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی