سایز متن   /

وزارت کشور آلمان اعلام کرد: خطر اقدامات ستیزه‌جویانه علیه نهادهای (نیمه) دولتی ترکیه در آلمان همچنان مطرح است.

این وزارتخانه با تاکید بر اینکه زمینه‌های اصلی فعالیت پ.ک.ک در آلمان تامین لجستیک و حمایت مالی، جذب نیروهای جدید و برگزاری تظاهرات متعدد و رویدادهای بزرگ با اهداف تبلیغاتی است، خاطرنشان کرد که گروه تروریستی سال‌ها است تلاش می‌کنند از خود چهره بدون خشونت در اروپا ترسیم کنند.

در جواب وزارت کشور آلمان ضمن اشاره به اینکه در تجمعات، حملاتی به پلیس صورت گرفته و مقابله با گروه‌های تورک اتفاق می‌افتد، آمده است: در چنین درگیری‌هایی یک بعد خطر که نمی‌توان فاکتور مرگ را به طور کامل از آن حذف کرد، مطرح است.

وزارت کشور آلمان در پاسخ به این سوال که چه اقداماتی علیه بیش از ۱۴ هزار و ۵۰۰ نفر از اعضای گروه تروریستی پ.ک.ک در آلمان صورت گرفته است، اعلام کرد: پ.ک‌.ک از سال ۱۹۹۳ در آلمان ممنوع الفعالیت شده است. هیچ کشور دیگری در اروپا به اندازه آلمان به‌طور جامع، سیستماتیک، با پرسنل و تلاش مالی پ‌.ک‌.ک مبارزه نکرده است. افشای فعالیت‌های مالی در کانون تحقیقات مقامات امنیتی قرار دارد. نمایش نمادها در صورت تجمعات حمایت‌آمیز پ.ک.ک برخلاف قوانین جاری از سوی مقامات ایالات رصد می‌شود.

گفتنی است براساس اعلام سازمان اطلاعات آلمان، پ.ک.ک بزرگترین گروه تروریستی خارجی در این کشور است.

بر اساس گزارش سالانه این سازمان، گروه تروریستی پ.ک.ک که ۱۴ هزار و ۵۰۰ عضو در آلمان دارد، از این کشور برای جمع آوری کمکهای مالی و فعالیتهای تبلیغاتی استفاده می‌کند.

این گروه سال گذشته ۱۶.۷ میلیون یورو به عنوان “کمک مالی” در آلمان جمع آوری کرده است.

مقامات آلمانی حدود ۱۵۰ عضو پ‌.ک‌.ک را شناسایی کرده‌اند که در حملات مسلحانه در سوریه و عراق شرکت داشته و در سال‌های اخیر به آلمان رفته‌اند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی