سایز متن   /

به گزارش نادر کیانی، خبرنگار حوزه بین الملل و امور منطقه ای؛

وزارت اطلاعات در روزهای گذشته اعلام کرد که چندین عضو گروهک تروریستی کومله وابسته به اسرائیل که قصد انفجار یک مرکز صنایع حساس دفاعی ایران را داشتند، طی عملیاتی بازداشت کرده است.

وزارت اطلاعات ایران از طراحی «پیچیده‌ترین شیوه‌های ترکیبی برای شناسایی جغرافیای هدف و تخریب وسیع آن» توسط تیم بازداشت شده خبر داد.

عناصر عملیاتی تیم عمل کننده از اعضای گروهک تروریستی و مزدور کومله هستند که مستقیماً توسط عبدالله مهتدی، سرکرده‌ی آن گروهک برای این مأموریت انتخاب و به افسران موساد معرفی شده بودند.

به دلیل «برخی ملاحظات اطلاعاتی و حفاظتی»، وزارت اطلاعات به تعداد و هویت عوامل عملیاتی بازداشت شده و نیز عناصرِ مرتبط مقیم خارج از این کشور، اشاره نکرد و همین موضوع باعث شد گروهک تروریستی کومله مدعی شود این تیم در منطقه سوما و برادوست ارومیه دستگیر شده اند، کومله قصد داشت، با این ترفند، اذهان عمومی را به سمت و سوی یک عملیات تبلیغی در کردستان سوق دهد اما در حقیقت این تیم بر خلاف آنچه کومله به دروغ ادعا کرد و بر خلاف آنچه عموم تصور می کنند نه تنها در منطقه سوما و برادوست ارومیه دستگیر نشده‌اند بلکه یک نفر از اعضای تیم تروریستی کومله هم در سوما و برادوست ارومیه حضور نداشتند.

از برخی منابع شنیده بودم که این تیم در اصفهان دستگیر شده بودند برای صحبت و سقم این شنیده‌ها، با یک مقام مطلع در پرونده دستگیرشدگان کومله در وزارت اطلاعات تماس گرفتم و این مقام مسئول که از جزییات دستگیری تیم باخبر هستند، به صراحت اعلام کردند که تیم در اصفهان دستگیر شده اند.

این مقام مطلع در وزارت اطلاعات اظهار کرد که؛ تیمی از اقلیم کردستان به سمت اصفهان در حرکت بودند و نیروهای امنیتی تیم را رصد می کردند تا در جریان مقصد و هدف تیم قرار بگیرند و طی یک رصد اطلاعاتی، تیم در اصفهان و قبل از انجام هر گونه اقدام تروریستی  و خرابکارانه دستگیر شدند.

هم اکنون تمام اعضای تیم در بازداشت وزارت اطلاعات هستند اما به دلیل آنکه برخی مرتبطین تیم در داخل کشور حضور داشتند و نیروهای امنیتی باید تمام مرتبطین تیم را نیز دستگیر می کردند فعلا وزارت اطلاعات قصد ندارد به تعداد و نام دستگیر شدگان اشاره کند، گرچه کومله فعلا نام ۴-۵ نفر را با تصاویر آنها اعلام کرده است اما بخاطر حساسیت این عملیات، فعلا وزارت اطلاعات نام و عکس دستگیرشدگان را رسانه ای نمی کند.

وزارت اطلاعات بزودی مستندهای مهمی از دستگیرشدگان و رابطان فعال آنها در داخل کشور منتشر خواهد کرد.

دستگیرشدگان که یکی از آنها برادرزاده عبدالله آذربار مسئول نظامی کومله است در اعترافات اولیه خود به صراحت اذعان داشتند که مهم ترین ماموریت آنها انفجار در اصفهان بوده و موساد به این عملیات نظارت می کرد و دستور از موساد صادر شده بود و عبدالله مهتدی نیز تعدادی از افراد مورد اعتماد خود را برای انجام این عملیات راهی کشور کرده بود.

طبق این گزارش تجهیزات این گروه در قالب «جاسازی در لوازم پوششی و از مسیر کولبری» از طریق مرزهای اقلیم کردستان عراق وارد ایران شده بوده است، وفا آذربار به صراحت اعلام کرده که در قالب کولبر وارد کشور شده بودند و به همراه کولبران تجهیزات انفجاری خود را وارد کشور کرده بودند.

نکته قابل توجه آن است که کومله برای رد گم‌کنی و رد مسئله همکاری با موساد، اعلام کرده تیم در حومه ارومیه دستگیر شده بودند!

بزودی اسنادی غیرقابل انکار از ماموریت حساس تیم دستگیرشده برای انفجار در تاسیسات حساس اصفهان و برخی شهرهای بزرگ کشور، افشا خواهد شد، مدارکی که قطعا آبرویی برای عبدالله مهتدی باقی نخواهد گذاشت.

جمهوری اسلامی ایران نیز حق دفاع از تمامیت ارضی کشور را محفوظ می داند و بخاطر این اقدامات تروریستی کومله و دمکرات، اقدام متقابل را به شکلی برای خود محفوظ می داند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی