سایز متن   /

پ.ک.ک ادعا کرد جاده‌ای که توسط پارتی در منطقۀ زاپ احداث می شود، در خدمت اهداف نظامی حکومت ترکیه است و از پارتی خواست این اقدام را متوقف کند.

به گزارش کوردپاریز، در پی انتشار تصاویر و اخبار احداث یک جاده در منطقۀ زاپ، گروه تروریستی پ.ک.ک، حزب دموکرات کردستان (پارتی) را متهم کرد که این جاده را در مناطق تحت کنترل نیروهای پ.ک.ک و برای کمک به نیروهای نظامی ترکیه در جنگ با پ.ک.ک احداث می کند.

پ.ک.ک با انتشار بیانیه ای مدعی شد از آنجا که حکومت ترکیه نتوانسته است در جنگ با نیروهای پ.ک.ک به اهداف خود دست یابد و مناطق تحت کنترل این گروه را اشغال کند، پارتی با احداث جاده در این مناطق به کمک ترکیه آمده است.

در این بیانیه که در ارگان رسانه ای پ.ک.ک منتشر شده، آمده است: «اینک که جنگ میان ما و ترکیه در خط میان گری حکاری، گری آمیدیه و سیگر به مرحلۀ حساسی رسیده است، صبح روز ۲۷ اوت (روز گذشته) در میانۀ این خط نیروهای پارتی با خودروهای راه سازی اقدام به احداث جاده کردند. ما می دانیم که هدف از احداث این جاده این است که تلاش کنند با اعزام تانک و خودرو زرهی ارتش ترکیه را از محاصره در شکفتا بریندارا و ورخلی نجات بدهند.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «درخواست ما از رهبری پارتی این است که این جاده را، که در خدمت دشمنان ما است، احداث نکنند. درخواست ما از همۀ نیروهای کردستانی این است که برای جلوگیری از احداث این جاده به وظیفه و مسئولیت خود عمل کنند.»

پ.ک.ک در این بیانیه نسبت به احتمال بروز جنگ داخلی میان کردها در نتیجه این اقدام پارتی هشدار داده است.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی