سایز متن   /

سفیر ترکیه در سازمان ملل تاکید کرد، تهدید پ.ک.ک علیه سوریه نگران‌کننده‌تر از همیشه است.

به گزارش کوردپاریز به نقل از خبرگزاری آناتولی، «سدات اونال» سفیر ترکیه در سازمان ملل در نشست شورای امنیت پیرامون سوریه گفت: ادامه حضور سازمان‌های تروریستی در سوریه تهدیدی حیاتی و جدی برای این کشور و همسایگانش به ویژه ترکیه محسوب می‌شود.

وی افزود: در حقیقت، تهدید گروه پ.ک.ک برای تمامیت ارضی سوریه هرگز به اندازه امروز هشداردهنده نبوده است.

اونال به درگیری‌های اخیر میان قبیله‌های عرب و سازمان‌های پ.ک.ک/ یگان‌های مدافع خلق (ی.پ.گ) در شرق سوریه اشاره کرد و گفت، این درگیری‌ها ثابت می‌کنند که فعالیت‌های پ.ک.ک و حمایت خارجی که این گروه همچنان دریافت می‌کند، “یکی از منابع اصلی بی‌ثباتی” در این کشور جنگ‌زده هستند.

وی افزود: اقدامات ظالمانه و تبعیض‌آمیز و نقض‌های حقوق بشری این گروه موضوعی است که اکنون  عموم مردم به آن آگاه هستند و همچنین به طور گسترده توسط سازمان ملل نیز گزارش می‌شوند.

اونال تصریح کرد، ترکیه از تمامی احزاب می‌خواهد تا یک رویکرد جامع و بلندمدت اتخاذ کرده و از این گروه‌های جدایی‌طلب که در آینده سوریه هیچ جایی ندارند، فاصله بگیرند.

وی گفت، ترکیه در برابر تهدیدات مستقیم و قریب‌الوقوع سازمان‌های تروریستی فعال در سوریه علیه امنیت ملی‌اش، اقداماتی انجام خواهد داد.

سفیر ترکیه در سازمان ملل افزود: بدین ترتیب، ما به استفاده از حق دفاع شخصی خود همان طور که در ماده ۵۱ منشور سازمان ملل و قطعنامه‌های مربوطه شورای امنیت قید شده، ادامه خواهیم داد.

این در حالی است که دولت سوریه مکرراً حضور نیروهای نظامی ترکیه در سرزمین‌های خود را غیرقانونی توصیف کرده و از آنکارا خواسته تا نیروهایش را خارج کند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی