سایز متن   /

نهادهای وابسته به گروه تروریستی پ.ک.ک در کشورهای اروپایی، سالانه ۳۰ میلیون یورو جمع آوری می کنند.

کوردپاریز/ بر اساس منابع اطلاعاتی، اتحادیه اروپا؛ اگرچه پ.ک.ک را به عنوان یک گروه تروریستی شناسایی کرده است، اما نهادهای وابسته به این گروه تروریستی در کشورهای اروپایی، سالانه ۳۰ میلیون یورو جمع آوری می کنند.

گروه تروریستی پ.ک.ک از اوایل دهه نود میلادی با حمایت سیاسی کشورهای اروپایی شروع به سازماندهی خود در این قاره کرد. شورای اروپا در ماه می ۲۰۰۲ پ.ک.ک را در فهرست سازمان های تروریستی خود افزود و در سال ۲۰۰۶ نیز سازمان تاک (شاهین های آزاد کردستان) را وارد فهرست سازمان های تروریستی کرد.

ترکیه طی سال های متمادی درباره فعالیت های غیرقانونی پ.ک.ک مانند تجارت مواد مخدر، قاچاق انسان، خراج گیری و پولشویی به کشورهای اروپایی هشدار داده است.

کشورهای عضو اتحادیه اروپا با اعضای گروه تروریستی پ.ک.ک که سابقه فعالیت های تروریستی مسلحانه را دارند نیز رفتاری مشابه فعالین مدنی دارند.

گروه تروریستی پ.ک.ک برای تامین کادر مورد نیاز خود در اروپا بیشتر از رسانه های جمعی استفاده می کند. تلاش می شود تا جوانان شرکت کننده در گردهم آیی ها در آخر جذب گروه شوند.

پس از آشنایی افراد تازه جذب شده با مسائل تئوریک و ایدئولوژیک گروه تروریستی پ.ک.ک در کمپ هایی که در کشورهایی نظیر هلند، فرانسه، سوئیس، اتریش و ایتالیا برگزار میشود، جوانان برای آموزش نظامی و شیوه عمل سازمان های تروریستی به کمپ های مستقر در شمال عراق اعزام می شوند.

نهادهای وابسته به گروه تروریستی پ.ک.ک در کشورهای اروپایی، سالانه ۳۰ میلیون یورو تحت عنوان «کمک» جمع آوری می کنند. افرادی هم که حاضر به پرداخت مبالغ درخواستی گروه تروریستی نیستند، به زور و تهدید وادار به اینکار می شوند. البته درآمدهای گروه تروریستی پ.ک.ک در کشورهای اروپایی که با تجارت و فعالیت های غیرقانونی به دست می آورد، بیشتر از این میزان است.

لازم به ذکر است که مبالغ جمع آوری شده، اغلب به رسانه های جمعی اروپا، کمک های نظامی و تروریستی شمال عراق و خرید سلاح و اسلحه از بازار سیاه اختصاص می یابد.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی