سایز متن   /

اهون چیاکو، عضو ارشد پژاک، پس از کنگره هفتم این گروهک در شمال عراق، به سرعت به اروپا بازگشت. این در حالی است که فعالیت‌های پژاک در اروپا با انتقاداتی جدی در کنگره روبرو شده بود. ضعف و ناکارآمدی پژاک در اروپا به حدی بود که در کنگره به عدم پایگاه مردمی این گروهک و ناتوانی در جمع‌آوری بیش از ده نفر اشاره شد. پژاک در اروپا عملاً متکی به هواداران پ‌.ک‌.ک است.

سوال اساسی این است که چه کسانی مانع از ماندن اهون چیاکو در کوهستان شدند؟

چیاکو که بیش از یک دهه در اروپا سکونت داشته، ظاهراً تحت کنترل پژاک نیست. فعالیت گروه‌های تروریستی در اروپا زیر ذره‌بین سرویس‌های اطلاعاتی این قاره قرار دارد و آنها هستند که تعیین می‌کنند کدام نماینده گروه‌ها در اروپا بماند. حضور چیاکو به طور مستقیم با سرویس‌های اطلاعاتی فرانسه و بلژیک مرتبط است. این سرویس‌ها در ازای صدور پاسپورت و ویزا برای رفت و آمد به عراق، از چیاکو و امثال او برای جاسوسی علیه ایران استفاده می‌کنند. هرچه اطلاعات ارائه شده توسط چیاکو دقیق‌تر و به‌روزتر باشد، سرویس‌های اطلاعاتی مزایای بیشتری به او و پژاک ارائه می‌کنند.

پیش از این، کادرهای پژاک در منطقه پنجوین نسبت به حضور چیاکو معترض بودند. آنها معتقد بودند که پژاک به مثابه جاسوس برای سرویس‌های اطلاعاتی اروپا عمل می‌کند و این روابط، امنیت آنها را در معرض خطر قرار می‌دهد.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی