سایز متن   /

بیش از سه روز است که تاریکی مطلق بر شهر الدربیسیه در شمال الحسکه سوریه سایه افکنده است. این بحران که زندگی عادی مردم را مختل کرده، ناشی از سوءمدیریت عناصر گروهک تروریستی و تجزیه‌طلب پ.ک.ک است.

منابع آگاه در سوریه گزارش می‌دهند که پ.ک.ک بدون هیچ دلیل موجهی، سوخت ژنراتورهای برق الدربیسیه را قطع کرده است. این اقدام غیرقانونی منجر به خاموشی مطلق در شهر شده و زندگی روزمره مردم را به شدت تحت تاثیر قرار داده است.

در حالی که مردم الدربیسیه در تاریکی به سر می‌برند، پ.ک.ک به تامین سوخت مناطق تحت کنترل عناصر وابسته به ترکیه با هزینه مناطق کردنشین ادامه می‌دهد. این تبعیض آشکار، خشم و نارضایتی مردم را به شدت افزایش داده است.

علاوه بر این، شهرداری خودخوانده وابسته به پ.ک.ک در الدربیسیه، همزمان با کاهش ساعات کار برق از ۸ ساعت به ۶ ساعت، قیمت هر آمپر را از ۱۲ هزار به ۱۴ هزار افزایش داده است. این اقدام ظالمانه در شرایطی که مردم با قطعی برق و تاریکی مطلق دست و پنجه نرم می‌کنند، غیرقابل قبول است.

مردم الدربیسیه خواستار پایان یافتن این بحران و تامین برق مورد نیاز خود هستند. آنها همچنین خواهان پاسخگویی پ.ک.ک در قبال سوءمدیریت و اقدامات غیرقانونی خود هستند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی